Aktualności

Festyn ph. „Kleszcz mały i duży zdrowia nie wróży”
08.08.2014

W dniu 4 sierpnia 2014 r. w chorzowskim Parku Etnograficznym, odbył się Festyn ph. „Kleszcz mały i duży zdrowia nie wróży” zorganizowany dla społeczności lokalnej, przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Chorzowie we współpracy z Urzędem Miasta Chorzów i Muzeum „Górnośląskiego Parku Etnograficznego w Chorzowie”.

Przyroda i zabytki kultury ludowej zgromadzone na terenie Muzeum stanowiły przyrodniczo-krajobrazową oprawę dla gier i zabaw ruchowych, w których uczestniczyło prawie 400 osób m.in. seniorzy, dzieci i młodzież przybyła wraz z rodzicami i opiekunami.

Park Etnograficzny od godziny 10.00 do 14.00 stał się miejscem aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Imprezie towarzyszyły liczne atrakcje: konkursy plastyczne, konkurs piosenki o zdrowiu, mini turniej wiedzy o zdrowiu, konkurencja polegająca na dmuchaniu baloników na czas oraz wielu innych zabaw dla dzieci.

Podczas festynu pracownicy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Katowicach udzielali zainteresowanym osobom porad z zakresu:  profilaktyki uzależnień od środków psychoaktywnych, zdrowotnych skutków palenia tytoniu, umiejętnego korzystania z promieni słonecznych, antybiotykooporności oraz testowania w kierunku HIV. Ponadto Automobilklub z Katowic zorganizował pokazy udzielania pierwszej pomocy, a Straż Pożarna z Chorzowa prezentowała sprzęt przeciwpożarowy.