Aktualności

Światowy Dzień Zdrowia na UŚ
10.04.2014

Uniwersytet Śląski w Katowicach, Centralny Szpital Kliniczny im. prof. Kornela Gibińskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach i Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Katowicach podjęli współpracę w zakresie organizacji obchodów Światowego Dnia Zdrowia. Tematem przewodnim konferencji, która odbyła się  7 kwietnia 2014 r. w auli im. Kazimierza Lepszego Uniwersytetu Śląskiego były choroby przenoszone przez wektory.

Dzięki transmisji online wykładów specjalistów: dr. hab. n. med. Michała Kukli, dr. hab. n. med. Tomasza Wielkoszyńskiego oraz lek. Grzegorza Hudzika Śląskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego mogli wysłuchać nie tylko obecni na konferencji, ale również inni zainteresowani. Odbiorcami wykładów byli m.in. uczniowie i nauczyciele z II LO im. Emilii Plater oraz gimnazjum w Sosnowcu, I LO im. Juliusza Słowackiego  w Chorzowie, I LO im. Karola Miarki w Mikołowie oraz I LO im. Leona Kruczkowskiego  w Tychach, którzy zadeklarowali chęć uczestniczenia w przedsięwzięciu.

Przed aulą w budynku rektoratu przedstawiciele Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Katowicach przeprowadzili akcję informacyjno-edukacyjną dotyczącą profilaktyki: chorób przenoszonych przez wektory, palenia tytoniu, nadużywania środków psychoaktywnych.