Aktualności

Szkolenie dla pracowników psse woj. śląskiego
18.03.2014

W dniu 12 marca 2014 r. w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Katowicach zorganizowano szkolenie dla pracowników oświaty zdrowotnej i promocji zdrowia powiatowych stacji sanitarno-epidemiologicznych woj. śląskiego dot. realizacji kolejnych edycji Programu wojewódzkiego „Żywienie na wagę zdrowia” oraz Programu profilaktyki raka szyjki macicy „Wybierz życie – Pierwszy krok” w naszym regionie. Podczas spotkania zaproszeni goście wygłosili ciekawe wykłady i prezentacje.

Dr n. med. Mariola Czajkowska z Wydziału Nauk o Zdrowiu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach przedstawiła najnowsze doniesienia medyczne z zakresu RSM/HPV oraz zasady współpracy szkół z placówkami medycznymi w zakresie wizyt edukacyjnych w gabinetach ginekologicznych – jako nowa propozycja aktywności w ramach realizacji programu „Wybierz życie – Pierwszy krok” w szkołach ponadgimnazjalnych województwa śląskiego.

„Czego Jaś i Małgosia nie spróbują, tego Jan i Małgorzata nie będą jeść” to temat wystąpienia Pani dietetyk Marzeny Królikowskiej, która omówiła podstawowe zasady prawidłowego żywienia dzieci przedszkolnych - w nawiązaniu do głównego założenia realizowanego w placówkach wychowania i nauczania programu „Żywienie na wagę zdrowia”.