Aktualności

Inauguracja programu edukacji uzależnień pt. „ARS, czyli jak dbać o miłość?"
03.03.2014

W dniach 24-27.02.2014r., w trzech miastach województwa śląskiego:                Bielsku-Białej, Katowicach oraz Częstochowie, odbyły się bezpłatne szkolenia dla edukatorów szkolnych programu „ARS, czyli jak dbać o miłość?".

Do realizacji I edycji programu w 2014 r. w naszym województwie zgłosiło się 229 szkół. Docelowo do 2016 r. program ma objąć zasięgiem 50% szkół ponadgimnazjalnych.

Program edukacyjny pt. „ARS, czyli jak dbać o miłość?” autorstwa dr Krzysztofa Wojcieszka został opracowany w ramach Projektu KIK/68 „Profilaktyczny program w zakresie przeciwdziałania uzależnieniu od alkoholu, tytoniu i innych środków psychoaktywnych” i jest współfinansowany w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy. Wyjątkowość programu polega na kompleksowym podejściu do profilaktyki uzależnień w kontekście wartości wyznawanych przez młodych ludzi.  Celem programu jest dotarcie z przekazem edukacyjnym do uczniów szkół ponadgimnazjalnych i ograniczenie skutków zdrowotnych używania substancji psychoaktywnych (alkoholu, tytoniu i narkotyków).

W województwie śląskim realizatorem działań jest Śląski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny. Patronat honorowy nad Projektem objęli Wojewoda Śląski i Marszałek Województwa Śląskiego.

Zapraszamy na stronę dla młodzieży www.e-stawiamnazdrowie.pl, na której zamieszczone są informacje o programie edukacyjnym oraz materiały edukacyjne do pobrania.

Więcej informacji o programie na platformie internetowej Projektu:

www.zdrowiewciazy.pl